A klasa Brzesko. Korona odskakuje rywalom

• autor: towdiphs, 2014-05-21 22:06

W niedzielę rozegrano niepełną kolejkę 27. brzeskiej A klasy. Mimo, że w weekend nie rozegrano wszystkich spotkań, to jednak te, które się odbyły przyniosły wiele emocji. Co ważne - sprawiły, że jak mawiał klasyk: liga stała się jeszcze ciekawsza.

Więcej w rozwinięciu newsa

W meczu kolejki prowadząca w tabeli Korona pokonała gładko 3-0 drugi w klasyfikacji LKS Uszew. Powoduje to, że na siedem kolejek przed końcem sezonu przewaga lidera nad ekipą Marcina Manelskiego wynosi już 5 punktów. Bramki dla zwycięskiej drużyny strzelili: Słomka w 68′, A.Zachara w 80′ oraz Kuciel w 88′. Uszwianie nie wykorzystali przy stanie 1-0 rzutu karnego. Porażka Uszwi daje szanse Dunajcowi na wyjście na drugą pozycję. 28 maja drużyna z Mikołajowic zmierzy się ze Spółdzielcą w zaległym spotkaniu 27 kolejki.

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Sokoła z Kłosem, lepszy ten pierwszy. W derbach gminy Dębno było wszystko to, co lubią kibice. Pięć goli, a ta decydująca na dodatek strzelona w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Oczywiście przez niezawodnego w Sokole Bogumiła Szafrańskiego (poza nim strzelali także bramki: Patryk Tomczyk dla gospodarzy oraz Łukasz Drużkowski i Damian Śliwa -dla Kłosa). Napastnik może pochwalić się w tym sezonie imponującym bilansem – 44 zdobytych goli. Podopieczni trenera Kargula umocnili się na czwartej pozycji w tabeli z czteropunktową przewagą nad Olimpią. Z kolei ekipa Marka Małysy choć miała szansę na zmniejszenie strat lub nawet prześcignięcie Piasta, nadal zajmuje 12. lokatę.

To miała być jedna z ostatnich szans Pogórza na włączenie się do walki o utrzymanie i … szansa ta została wykorzystana. Drużyna z Gwoźdźca pokonała aż 5-1 piątą w klasyfikacji Olimpię Kąty. Co więcej ostatnia w tabeli drużyna wykazała się sporą odpornością psychiczną na boiskowe wydarzenia. Goście już na początku meczu wyszli na prowadzenie, co kontekście ostatnich niepowodzeń gospodarzy w lidze mogłoby ustawić dalsze losy tej konfrontacji. Tymczasem do przerwy Pogórze strzeliło dwie bramki autorstwa Grzegorza Musiała. Po zmianie stron kolejne trafienia zaliczyli: Dawid Macheta oraz Arkadiusz Sady – dwie. Pogórze mimo, że zajmuje ostatnie miejsce zmniejszyło swoje straty do Spółdzielcy do 7 punktów.

Jako mecz o 6 punktów zapowiadaliśmy spotkanie Startu i Olimpii.Tymczasem zanotowaliśmy bezbramkowy remis, który do końca chyba nikogo nie satysfakcjonuje, a już na pewno nie ekipę Józefa Ogorzelca. Gospodarze mają tylko punkt przewagi nad przedostatnim Spółdzielcą, którego mecz z Dunajcem – jak pamiętamy – został przełożony na przyszły tydzień. Gdyby Start pokonał Olimpię wyprzedziłby ją w tabeli. Dlatego zachowanie status quo, to bodajże minimum, jakie zrealizowała Olimpia. Utrzymała dwupunktową przewagę nad rywalem w walce o utrzymanie, choć gdyby odniosła sukces – zyskałaby ewentualny margines błędu. Co ciekawe Start wyszedł na mecz w dziesiątkę, aby po kilkunastu minutach grać już w komplecie.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Orła z Ivą. W pierwszej połowie optyczną przewagę miała ekipa ze Stróż, jednak nie potrafiła jej przełożyć na bramkę. W drugiej połowie gra bardziej wyrównała się, a podopieczni Bogdana Bogusa coraz częściej stwarzali zagrożenie pod bramką miejscowych. Dobrze zapowiadająca się w ich wykonaniu końcówka spotkania została zepsuta przez dwie czerwone kartki dla Konrada Zięcia (w efekcie dwóch żółtych) oraz Jacka Motaka. Obie zostały pokazane w wyniku sprzeczki jaka wywiązała się w polu karnym gości po ostrym starciu bramkarza – Zięcia z zawodnikiem gospodarzy. Przewagi dwóch zawodników nie potrafił wykorzystać Orzeł, gdyby to zrobił zyskałby to samo, co mogła zyskać Olimpia Bucze – margines błędu i względny spokój na najbliższy tydzień, dwa.

W pojedynku dwóch Victorii lepsza ta z Bielczy, która pokonała swoją imienniczkę z Porąbki Uszewskiej aż 4-1. Tym samym gospodarze zrewanżowali się przyjezdnym za jesienną porażkę w Porąbce … 1-4. Aż cztery bramki w tym spotkaniu padły po strzałach z rzutów karnych. Trzykrotnie egzekwowali je miejscowi, raz goście. Bramki dla zwycięzców strzelali: Bartłomiej Kądziołka, Adrian Gurgul, Damian Rogusz oraz Krzysztof Pałka.

mecze niedzielne:strong>
Korona Niedzieliska - LKS Uszew 3-0
Sokół Maszkienice - Kłos Łysa Góra 3-2
Pogórze Gwoździec - Olimpia Kąty 5-1
Victoria Bielcza - Victoria Porąbka Uszewska 4-1
Start 77 Biadoliny Szlacheckie - Olimpia Bucze 0-0
Orzeł Stróże - Iva Iwkowa 0-0